شاید برای شما پیش آمده باشد که خواندن برخی کتاب‌ها برایتان (علی رغم سختی و راحتی محتوا) آسان بوده و برخی کتاب‌ها بسیار سخت. به شکلی که وقتی برخی کتاب‌ها را می‌خوانید سریع خسته می‌شوید ولی از خواندن یکسری کتاب‌های دیگر خسته نمی‌شوید. با فرض اینکه محتوای هر دو کتاب به لحاظ کیفی هم سطح باشند یکی از عواملی که تفاوت ایجاد می‌کند می‌تواند تفاوت‌ها در صفحه‌آرایی کتاب باشد.
بدون توجه به اینکه کتاب به صورت کاغذی یا الکترونیکی به بازار عرضه خواهد شد، طراحی صفحات داخلی کتاب می‌تواند لذت کتاب خوانی را افزایش یا کاهش دهد. صفحه آرایی کتاب کاری خاص است و اصول خود را دارد. صفحه آرایی کتاب باید بر اساس سبک و محتوای کتاب انجام گردد. برای مثال، کتابی که در حیطه هنر نگارش شده است نباید حجم متن بر نمودارها و اشکال برتری داشته باشد؛ نقطه این است که خواننده در این گونه کتابها می‌خواهد هنر را ببیند (منظور نمودارها و اشکال). وقتی صفحه‌آرایی کتاب مخدوش و ضعیف است این پیام را به خواننده می‌رساند که کتاب حاضر کتابی است که خواندن آن سخت و دشوار است.
یکی از طراحان معروف کتاب به نام اریک اسپیکرمن درباره صفحه‌آرایی کتاب و طراحی کتاب می‌گوید:

کتابهای فراوانی دیده‌ام که علی‌رغم طراحی جلد بسیار عالی، صفحات درونی فاجعه‌باری داشته‌اند. این کتابها مانند برخی مواد خوراکی بودند که هرچند بسته‌بندی شیک و خوبی دارند اما وقتی آن را از بسته‌بندی خارج می‌کنیم شکل و ظاهر مایوس کننده‌ای دارد. به اصطلاح در نگاه اول خوشمزه می‌آیند اما همین که مواد آن را از بسته‌بندی بیرون می‌آوریم اشتهایمان را کور می‌کنند.

خدماتی که تیم کتاب خوب می‌تواند به شما ارائه کند شامل موارد زیر می‌باشد؛

  • صفحه‌آرایی انواع کتاب
  • طراحی جلد کتاب
  • طراحی کاتالوگ
  • طراحی بروشور
  • طراحی کارت ویزیت
  • طراحی بنرها
  • طراحی اسلایدهای حرفه‌ای

گروه فرهنگی هنری کتاب خوب به صورت تخصصی صفحه‌آرایی انواع کتاب، مقاله، پایان‌نامه، مجله و ... را به زبان‌های فارسی، عربی، انگلیسی و طراحی جلد انواع کتاب‌ها را انجام می‌دهد.