بلاگ

صفحه‌آرایی

صفحه‌آرایی چیست؟
منظور از صفحه‌آرایی کتاب هنر انتخاب فونت، اندازه کلمات، فواصل خطوط، فاصله از حاشیه‌ها، زیباسازی و طراحی گرافیکی صفحات، جاگذاری مناسب عکس‌ها و… می‌باشد. به طور کل می‌توان گفت که صفحه‌آرایی به مجموعه عملیات قبل از آماده‌سازی چاپ نشریه می‌گویند. انتخاب مناسب رنگ‌ها جهت چاپ با کیفیت، دید خلاقانه و طراحی قوی از دیگر فاکتورهای یک صفحه‌آرایی مناسب است.
به عبارت دیگر صفحه‌آرایی هنر جذب توجه مخاطب به مطالب نشریه و کمک به افزایش توجه او به علاوه ایجاد اشتیاق در دنبال کردن موضوع نشریه است که این مهم با شناخت مخاطب به دست می‌آید.
یکی از طراحان معروف کتاب به نام اریک اسپیکرمن درباره صفحه‌آرایی کتاب و طراحی کتاب می‌گوید:
"کتاب‌های فراوانی دیده‌ام که علی‌رغم طراحی جلد بسیار عالی، صفحات درونی فاجعه‌باری داشته‌اند. این کتاب‌ها مانند برخی مواد خوراکی بودند که هرچند بسته‌بندی شیک و خوبی دارند، اما وقتی آن را از بسته‌بندی خارج می‌کنیم، شکل و ظاهر مایوس کننده‌ای دارد. به اصطلاح در نگاه اول خوشمزه می‌آیند، اما همین که مواد آن را از بسته‌بندی بیرون می‌آوریم اشتهایمان را کور می‌کنند."

تیم کتاب خوب با ده سال سابقه و صفحه‌آرایی صدها کتاب مختلف، این توانایی را دارد که کتاب شما را به بهترین و متناسب‌ترین شکل صفحه‌آرایی نماید

تایپ حرفه‌ای متون

تایپ حرفه‌ای و سریع با رعایت اصول نگارش، مسلط به زبان‌های فارسی،‌عربی، انگلیسی، تایپ انواع متون تخصصی با اصطلاحات تخصصی، تایپ انواع متن فرمول‌دار توسط تیم حرفه‌ای کتاب خوب

جهت ثبت سفارش تایپ و صفحه‌آرایی با ما در تماس باشید

طراحی جلد کتاب


جلد کتاب، لباس کتاب است و این لباس باید متناسب باشد. حتی اگر کتاب ترجمه است و خودش دارای یک لباس فرنگی است اما طبعاً وقتی وارد فرهنگ ما می‌شود باید لباس خاص خودش را داشته باشد؛ این لباس باید اطلاعاتی از محتوای کتاب ارائه بدهد.
چیز دیگری که در صنعت نشر مهم است، جذب خریدار کتاب است که با جذابیت جلد کتاب، طبعاً فروش کتاب بالا رفته و موجب افزایش تیراژ کتاب می‌شود.
جلد باید به خواننده، اطلاعاتی در مورد کتاب بدهد و او را ترغیب کند که کتاب را بخرد». بنابراین، جلد علاوه بر آنکه یک محافظ است؛ در ترغیب مخاطب برای خرید و خواندن و در کل استقبال از محصول مورد نظر، سهم مهمی دارد زیرا جلد، ماهیت کلی آن محصول را نشان می‌دهد.

اسلاید پاورپوینت

اسلاید پاورپوینت همان عکس‌ها و تصویر‌هایی است که در زمان ارائه به نمایش درمی‌آید. خیلی از مواقع، وقتی شخصی قصد دارد که اسلایدی برای نمایش در پاورپوینت درست کند به‌اشتباه می‌گوید که می‌خواهم برای ارائه، یک پاورپوینت درست کنم.
اما این یک اشتباه است.
اسلاید فقط مخصوص به پاورپوینت نیست و هر عکس یا فیلمی که به نمایش درمی‌آید به عنوان یک اسلاید شناخته می‌شود.
در اصل پاورپوینت نرم‌افزاری از سری نرم‌افزارهای آفیس شرکت مایکروسافت است که می‌توانیم با استفاده از امکاناتی که در اختیار ما قرار داده است اسلایدی جهت ارائه درست کنیم و یا اگر عکس یا اسلایدی را از قبل درست کرده‌ایم به نمایش بگذاریم.
برای مثال ممکن است ما با نرم‌افزار فتوشاپ اسلایدی به صورت اینفوگرافیک طراحی کرده باشیم و آن را برای نمایش به نرم‌افزار پاورپوینت بیاوریم.
پس این تصور که اسلاید‌ها فقط مخصوص به پاورپوینت هستند و یا فقط با پاورپوینت می‌توانیم اسلاید درست کنیم اشتباه است.

اطلاعات داخل اسلاید پاورپوینت چیست؟
شاید این سوال برایتان ایجاد شده باشد که معمولا چه نوع اطلاعاتی در یک اسلاید پاورپوینت وجود دارد؟
به صورت کلی هر نوع اطلاعاتی دیداری یا شنیداری می‌تواند در یک اسلاید بگنجد، مثل متن، صوت، فیلم، عکس.

برای تولید اسلایدهای حرفه‌ای با نرم‌افزار پاورپوینت با ما در تماس باشید.

تنظیم رنگ